Visi jaunumi

Edgars Kaufmanis: “Mana lielākā motivācija spēlēt basketbolu esmu es pats”

27.12.2023

Dalīties:

Svētku laikā Ramirent Nacionālās basketbola līgas Novembra spēlētāja balvu saņēma “Gulbenes Buki/BJSS” komandas spēlētājs Edgars Kaufmanis. Pagājušajā mēnesī uzbrūkošais aizsargs savai komandai palīdzēja uzvarēt četrās no piecām spēlēm, vidēji gūstot 25 punktus, izcīnot 9 atlēkušās bumbas un sakrājot vidējo efektivitātes koeficientu 28.

Iepriekš pārstāvēji Valmieras rindas, šogad pārstāvi Gulbenes Buki/BJSS,  kādas sajūtas jaunajā komandā?

Jaunajā komandā esmu iejuties izcili un par to pateicos komandas biedriem, treneriem, kluba vadībai un arī faniem. Jau kopš pirmās dienas visi mani uzņēma ar atplestām rokām, ir bijuši draudzīgi, atsaucīgi.

Arī komandai sezona sākusies ļoti labi. Uzvaras noteikti ir devušas daudz pozitīvu emociju, taču svarīgākais vēl tikai priekšā.

Kas ir tava lielākā motivācija spēlēt basketbolu?

Mana lielākā motivācija spēlēt basketbolu esmu es pats. Līdz šim esmu ieguldījis lielu darbu treniņos, vēl aizvien katru dienu cenšos kļūt labāks. Pat nevaru iedomāties, kāda būtu mana dzīve bez basketbola, kas vienmēr ir bijis mana sirdslieta.

Kādas īpašības ir nepieciešamas basketbolistam?

Svarīgākais, ko man mācīja mans tēvs un treneris, ir disciplīna. Tas ir komplekss faktors, kas reizē iekļauj vēl citas nozīmīgas īpašības, kas ir nepieciešamas, lai būtu kārtība gan laukumā, gan ārpus tā. Vēl noteikti jāpiemin, ka jābūt neatlaidīgam un pacietīgam. Jāapzinās, ka viss nāk ar laiku. Laukumā ir svarīgi nenokārt galvu un nepadoties – spēlē katra sekunde ir no svara.

Kāds ir tavs ikdienas režīms? Kā to izdodas apvienot ar komandas treniņiem?

Ikdienā mācos un trenējos Valmierā. Paldies “Valmiera Glass/VIA” komandai, kas ļauj piedalīties viņu treniņos. Tas palīdz uzturēt sevi formā un noteikti ir liels ieguvums manai attīstībai. Ar komandas biedru Jāni Engeru no Valmieras uz treniņiem Gulbenē braucam reizi nedēļā, tādēļ visu apvienot nav grūti.

Komandas galvenais mērķis šosezon?

Svarīgi, lai atveseļotos vairāki komandai nozīmīgi spēlētāji. Viņi būs būtiski papildinājumi, lai sasniegtu sezonas galveno mērķi – izcīnīt Ramirent Nacionālās basketbola līgas čempionu titulu.