Ramirent NBL: Februāra spēlētāji Artūrs Grīnbergs un Jurijs Aleksejevs

29.07.2022

Ramirent Nacionālajā basketbola līgas turnīrā uzvaru sēriju turpina “Kandava/Anzāģe”, kas februārī izcīnīja piecus panākumus, sakrājot bilanci (17-0).

Rietumu grupas tabulā kandavniekiem seko BK “Saldus” (16-2) un BK “Jelgava” (15-2). Par piecām nākamajām pozīcijām pamatturnīra finiša taisnē gaidāma sīva cīņa ar vismaz sešu komandu iesaisti.

Par Rietumu grupas Februāra spēlētāju atzīts “Kandava/Anzāģe” aizsargs Artūrs Grīnbergs, kurš komandai palīdzēja uzvarēt trijās spēlēs, laukumā pavadot vairāk nekā 27 minūtes, gūstot 17 punktus, izdarot 10,7 rezultatīvas piespēles, izcīnot 5,3 atlēkušās bumbas, piespiežot pretiniekus 3,7 reizes pārkāpt noteikumus un sakrājot vidējo lietderības koeficientu 25,3.

Austrumos izveidojies līderu duets: “Gulbenes Buki”/BJSS un BK ”Jēkabpils” (abiem pa 15-2). Uz sešām vietām izslēgšanas turnīrā pretendē astoņas komandas.

Par Februāra spēlētāju Austrumos BK “Jēkabpils” centra spēlētājs Jurijs Aleksejevs (attēlā), kurš komandai palīdzēja uzvarēt piecās spēlēs, vidēji katrā laukumā pavadot gandrīz 20 minūtes, gūstot 12,2 punktus, izcīnot 7,4 atlēkušās bumbas, izdarot 2,6 rezultatīvas piespēles un izprovocējot 4 pārkāpumus.

**

Pirmajā posmā komandas pēc reģionālā principa sadalītas Austrumu un Rietumu (pa 11). Katrā izspēlēs divus apļus, pa astoņām labākajām komandām kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Astotdaļfinālā savā starpā spēlēs dažādu grupu komandas (1. vieta Austrumos – 8. vieta Rietumos, 2. vieta Austrumos – 7. vieta Rietumos utt.). Astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, finālā un sērijā par 3. vietu cīņa ritēs sērijās līdz 2 uzvarām.