Ramirent NBL: finālā spēlēs “Jēkabpils” pret “Jelgavu”

29.07.2022

Ceturtdien, 28. aprīlī, Ramirent Nacionālās līgas pusfināla otrajā spēlē BK “Jelgava” otro reizi pārspēja “Gulbenes Buki”/BJSS – 95:86 (19:22, 48:46, 69:62), sērijā uzvarot ar 2:0 (pirmajā mačā 84:70).

Abas komandas labi uzbruka no tālienes (11/28 – 12/28), bet jelgavnieki bija produktīvāki, metot no tuvās distances (2p. 21/30 – 15/30).

Jelgavniekiem Roberts Pāže guva 26 punktus, Kristaps Pļavnieks 13, Mārtiņš Šteinbergs 12, Jānis Bērziņš 11.

Gulbenes komandai Ingars Aizpurs, Artūrs Strēlnieks un Rihards Bērziņš guva pa 15 punktiem, Ervīns Ivanovs 14.

Trešdien otrajā spēlē BK “Jēkabpils” savā laukumā otro reizi pieveica “Kandava/Anzāģe” – 73:71 (17:13, 36:24, 53:41), sērijā uzvarot ar 2:0.

Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē mājinieki pārņēma vadību un droši turējās priekšā līdz pašai galotnei. Lielākais pārsvars tika sasniegts 32. minūtē (58:42), bet turpinājumā “Jēkabpils” uzbrukums sāka buksēt un kandavniekiem izdevās veiksmīga iedzīšana. 21 sekundi pirms beigām viesi jau bija tuvu uzvarai (69:71), tomēr galotnē aukstasinīgāki bija jēkabpilieši.

Uzvarētājiem pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (53-36), tiesa, galotnē vairākkārt pie bumbas uzbrukumā tika viesi.

“Jēkabpilij” Mikus Sokolovs guva 18 punktus, Mārtiņš Vīņauds 14, Kārlis Večens 11.

Kandavas komandai Artūrs Grīnbergs guva 23 punktus, Arvis Savčenko 18 (8 atl.), Mārcis Saulītis 13.