Ramirent NBL fināls: “Jelgava” pagarina sēriju

21.04.2023

Piektdien, 21. aprīlī, Ramirent Nacionālās Basketbola līgas finālsērijas trešajā spēlē BK “Jelgava” izbraukumā pārspēka “Kandava/Anzāģe” (81:78), sērijā līdz trijām uzvarām panākot ceturto spēli (2:1 kandavnieku labā). Sērijā par bronzas medaļām “Gulbenes Buki”/BJSS ar 2:0 pārspēja RSU/”VEF Rīga”.

Zelta sērija: “Kandava/Anzāģe” – BK “Jelgava” 78:81 (21:20, 30:41, 55:57). Sērijā 2:1

Pirmajā spēlē 89:80, otrajā – 69:66. Ceturtā spēle 25. aprīlī, Jelgavā, nepieciešamības gadījumā piektā – 28. aprīlī Kandavā.

Kandavā bija sarīkoti basketbola svētki, pārpildītas skatītāju tribīnes, tomēr “Jelgava” nebija ar mieru šajās svinībās būt statistu lomā. Uz mājinieku pirmo izrāvienu (12:4) “Jelgava” atbildēja otrās ceturtdaļas beigās, kad no 27:26 rezultāts izauga līdz 30:41. Otrajā puslaikā mājinieki vairākkārt samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (57:59), tomēr “Jelgava” vadību” vairs neatdeva un to nosargāja arī nervozajā galotnē.

Mājinieki zaudēja cīņā pie groziem (37-42) un slikti meta sodus (22/37 – 24/32).

“Jelgavai” Uldis Feldmanis guva 24 punktus, Kristaps Pļavnieks 12, Armands Ginters 11, Armands Seņkāns 11.

“Kandava/Anzāģe vienībai Artūrs Grīnbergs guva 17 punktus, Guntars Strāķis 14, Arvis Savčenko 10+10 atl.