Visi jaunumi

Ramirent NBL finālsērijas: BK “Jelgava” otrais tituls trīs gadu laikā

20.04.2024

Dalīties:

Sestdien, 20. aprīlī, Ramirent Nacionālās basketbola līgas finālsērijas trešajā spēlē BK “Jelgava”  pārspēja Salaspils Sporta skolas komandu (83:62), pēc gada pārtraukuma izcīnot pirmo vietu.

BK “Jelgava” (sezonas bilance 21-4) – Salaspils Sporta skola (21-7): sērijā 2:0

Jelgavnieki finālā spēlēs trešo gadu pēc kārtas. Rietumu grupas uzvarētāji bija soļa attālumā no izstāšanās astotdaļfināla sērijā ar Bertānu Valmieras BS komanda (zaudējums pirmajā spēlē un mīnus 7 piecas minūtes pirms beigām otrajā), tomēr izglābās un pēc tam ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarēja ar 2:0.

Salaspils komanda pērn izcīnīja otro vietu Reģionālajā līgā, šosezon papildināja sastāvu ar vairākiem Latvijas augstākā līmeņa cīņās pieredzējušiem basketbolistiem un pēc veiksmīga starta pamatturnīrā izslēgšanas mačos trīs spēļu sērijās no cīņas izsita pērnos čempionus “Kandava/Anzāģe” un Austrumu grupas labāko komandu “Gulbenes Buki”.

Pirmajā finālmačā jelgavniekiem izdevās apturēt pretinieku uzbrukumu, kuram pietrūka nespēlējošā Jāņa Antropa. Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, bet otrajā pārāki bija mājinieki – 62:43 (19:17, 31:30, 51:35).

Uzvarētājiem Kristaps Pļavnieks guva 13 punktus, Jānis Dilevka 12, Andrejs Šeļakovs 10+10 atl. Salaspils komandai Jānis Pozņaks guva 16 punktus un izcīnīja 13 bumbas, Dāvis Klegeris 14.

Otrajā spēlē 17. aprīlī Salaspilī mājinieki uzreiz uzņēmās iniciatīvu (4. minūtē 14:2), noturoties vadībā līdz lielajam pārtraukumam. Trešajā ceturtdaļā jelgavnieki uz brīdi pārņēma vadību un turpinājumā pretiniekus tālu neatlaida (43:46, 58:58). Salaspils komanda nelielu pārsvaru saglabāja līdz priekšpēdējai minūtei, bet galotni precīzāk nospēlēja “Jelgava” – 81:86 (27:18, 43:41, 68:63).

Salaspils vienībai Dāvis Klegeris guva 18 punktus, Kristiāns Pastors un Edgars Štelmahers pa 13.

BK “Jelgava” labā Armands Ginters guva 17 punktus, Kristaps Pļavnieks 15 (9 piesp.), Andrejs Šeļakovs 15 (11 atl.).

Trešajā spēlē 20. aprīlī Jelgavā trīs ceturtdaļas spēle ritēja punkts punktā, bet pēdējās desmit minūtēs mājinieki dominēja – 83:62 (16:16, 38:37, 52:54).

Uzvarētājiem pieci līderi guva 12-17 punktus: Mārtiņš Šteinbergs 17, Armands Seņkāns 15+8 atl., Kristaps Pļavnieks 14+13 piesp., Andrejs Šeļakovs 13+11 atl., Armands Ginters 12.

Salaspils komandai Reinis Otersons guva 16 punktus.

“Gulbenes Buki”/BJSS (21-6) – RSU/”VEF Rīga” (20-7): sērijā 2:1

Komandas turpina pamatturnīrā aizsākto tradīciju savstarpējās spēlēs uzvarēt izbraukumā (“Gulbenes Buki”/BJSS Rīgā ar 77:60, RSU/”VEF Rīga” Gulbenē ar 85:79).

Bronzas sērijas pirmajā spēlē Gulbenē mājinieki labi sāka, bet ļoti slikti aizvadīja trešo ceturtdaļu. Priekšpēdējā minūtē izdevās panākt 73:76, bet ne vairāk – 76:80 (23:14, 42:33, 51:64).

Gulbeniešiem Rihards Bērziņš guva 17 punktus, Sandis Bēts 14. Uzvarētājiem Rihards Ginters guva 21 punktu, Raivo Butirins 16, Dāvis Matīss Žilde un Elvis Šukteris pa 15.

Otrajā spēlē Rīgā iniciatīva ilgu laiku bija gulbeniešiem, kuri 13. minūtē bija panākuši 15 punktu pārsvaru (19:34). 23. minūtē vēl bija 40:54, bet mājinieki ar 16:0 izrāvienu atjaunoja intrigu. 32. minūtē RSU vienība bija tuvu uzvarai sērijā (63:58), tomēr tradīcija tika turpināta – vēlreiz uizvarēja viesi –  74:78 (17:26, 37:45, 59:57).

Uzvarētājiem Jānis Engers guva 15 punktus, Ingars Aizpurs, Rolands Šulcs un Sandis Bēts pa 13.

RSU/”VEF Rīga” labā Dāvis Matīss Žilde guva 23 punktus, Rihards Ginters, Roberts Vēveris un Elvis Šukteris pa 13.

Izšķirošajā spēlē 18. aprīlī Gulbenē vadība 11 reižu ceļoja no rokas rokā, tomēr lielākajā mača daļā priekšā bija gulbenieši, kuri otro gadu pēc kārtas pieveica RSU/”VEF Rīga” vienību, nodrošinot trešo vietu – 84:75 (22:22, 43:41, 67:57).

Uzvarētājiem Ingars Aizpurs guva 22 punktus, Sandis Bēts 18, Rihards Teirumnieks 17, Jānis Engers 15+9 atl.

RSU vienībai Elvis Šukteris guva 20 punktus, Roberts Vēveris 15, Raivo Butirins 13, Rihards Ozoliņš 13.