Ramirent NBL finālsērijas: “Kandava/Anzāģe” un “Gulbenes Buki”/BJSS izvirzās vadībā

14.04.2023

Piektdien, 14. aprīlī, Ramirent Nacionālās Basketbola līgas finālsērijas pirmajā spēlē “Kandava/Anzāģe” pārspēja BK “Jelgava” (89:80). Komandas cīnīsies sērijā līdz trijām uzvarām. Sestdien, 15. aprīlī, bronzas sērijas pirmajā spēlē “Gulbenes Buki”/BJSS ar 69:65 pieveica RSU/”VEF Rīga” (komandas cīnīsies līdz divām uzvarām).

“Kandava/Anzāģe” – BK “Jelgava” 89:80 (27:28, 44:43, 66:64). Sērijā 1:0

Otrā spēle otrdien, 18. aprīlī, plkst.20 Jelgavā, trešā – piektdien, 21. aprīlī, plkst.20 Kandavā. Nepieciešamības gadījumā ceturtā spēle 25. aprīlī, piektā – 28. aprīlī.

Spēle ar vairākiem abu komandu izrāvieniem. 18:11 (5. minūtē) un 27:30 (11.), 55:45 (23.) un 66:71 (32.). Četras minūtes pirms spēles beigām izredzes vēl šķita vienādas (78:78), bet galotnē precīzāki bija kandavnieki. Galvenais pārsvara avots – pārliecinošā cīņa pie groziem (atlēkušās 47-28), jo mājinieki daudz punktu guva ar otrajiem un pat trešajiem metieniem.

Kandavas komandai Guntars Strāķis guva 33 punktus, Mārcis Saulītis 21, Artūirs Grīnbergs 14, Arvis Savčenko 8+14 atl. + 9 piespēles.

“Jelgavai” Kristaps Pļavnieks guva 17 punktus un izdarīja 8 rezultatīvas piespēles, Armands Seņkāns 16, Jānis Bērziņš 14, Armands Ginters 13.

“Gulbenes Buki”/BJSS – RSU/”VEF Rīga” 69:65 (23:17, 40:31, 53:55). Sērijā 1:0

Otrā spēle otdrdien, 18. aprīlī, plkst.19:30 Rimi OSC. Nepieciešamības gadījumā trešā spēle sestdien, 22. aprīlī, plkst.14 Gulbenē.

Gulbenes komanda 18. minūtē sasniedza 10 punktu pārsvaru (35:25), 23. minūtē to palielināja līdz 44:33, bet 28. minūtē viesi jau bija tikuši priekšā (49:50) un bija vadībā līdz pat 39. minūtei. Tomēr galotnē aukstasinīgāki bija mājinieki.

“Gulbenes Bukiem” Ingars Aizpurs guva 17 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Jānis Engers 13+8 atl.

RSU/”VEF Rīga” vienībai Dāvis Matīss Žilde guva 12 punktus, Nils Baumeisters 11.