Ramirent NBL: “Kandava”, “Gulbenes Buki” un “Spars”/VeA jau ceturtdaļfinālā

06.03.2023

Ramirent Nacionālās Basketbola līgā noskaidroti pirmie uzvarētāji astotdaļfināla sērijās.

BK “Liepāja”/LSSS (8. vieta Rietumos) – “Gulbenes Buki”/BJSS (1. vieta Austrumos)  56:64 (11:19, 31:35, 46:49). Sērijā 0:2

Divas minūtes pirms beigām liepājniekiem vēl bija izredzes pagarināt sēriju (56:58), tomēr galotnē punktus guva tikai viesi.

Uzvarētājiem Ingars Aizpurs guva 21 punktu un izcīnīja 12 bumbas, Jānis Antrops 13.

Liepājniekiem Kristaps Soldatenoks guva 12 punktus un izcīnīja 10 bumbas.

Pirmajā spēlē “Gulbenes Buki”/BJSS uzvarēja ar 87:80 (23:23, 47:45, 67:57)

Kārtējā lieliskā spēle gulbeniešu līderim Artūram Strēlniekam – 23 punkti, 13 atlēkušās bumbas, 5 pārķertas bumbas, 4 rezultatīvas piespēles. Ingars Aizpurs guva 20 punktus, Rolands Šulcs 14, Jānis Engers 13.

Liepājnieku sastāvā spēlēja vairāki jaunie basketbolisti ar Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas spēļu pieredzi. Pa 22 punktiem guva Kristaps Soldatenoks un Henriks Bajārs.

Gulbenes komanda ceturtdaļfinālā sērijā līdz divām uzvarām tiksies ar “Spars”/Ventspils Augstskola.

RSU/”VEF Rīga” (A2) – “BA Turība” (R7) 73:77 (27:22, 40:43, 56:55) un 82:61 (21:15, 37:32, 61:52) Sērijā 1:1

Austrumu grupas vicelīderi, kuru sastāvā ir vairāki spēlētāji ar pierakstu un pieredzi čempionvienībā “VEF Rīga” pirmajā spēlē netika galā ar “Turības” tālmetienu ofensīvu. Trīspunktnieku statistika 8/22 – 15/39.

Uzvarētājiem Rihards Bērziņš guva 21 punktu (6 atlēkušās bumbas), Nikolajs Zotovs 16, Gints Zommerfelds 15 (6 piespēles).

RSU/”VEF Rīga” vienībai Nils Baumeisters guva 13 punktus, Mārtiņš Krūmiņš 12.

Otrajā spēlē “BA Turība” noturējās līdz 26. minūtei (50:52), bet pēdējās 14 minūtēs izpaudās RSU/”VEF Rīga” pārsvars.

Uzvarētājiem Dāvis Žilde guva 16 punktus, Kristaps Jurjāns 14+10 atl., Rihards Berkofds 13.

“Turībai” Gints Zomerfelds guva 16 punktus.

Trešā spēle notiks ceturtdien, 9. martā, plkst.19:30 Rimi OC 2. zālē.

LU/BS “Rīga” (A3) – “Bauska” (R6) 86:82 (21:24, 39:47, 58:71). Sērijā 1:0

Mājinieki pēdējā ceturtdaļā atspēlējās no 13 punktu deficīta.

Uzvarētājiem Elvijs Frīdenbergs guva 28 punktus un izcīnīja 12 bumbas, Kārlis Šenbergs 15.

Bauskas komandai Jānis Eiduks guva 26 punktus, Ivars Zemītis 15+11 atl.

Otrā spēle otrdien, 7. martā. Nepieciešamības gadījumā trešā spēle notiks ceturtdien, 9. martā.

BK “Līvāni”/BJSS (A4) – BK “Ķekava” (R5) 75:85 (16:22, 40:41, 63:61). Sērijā 0:1

Uzvarētājiem pārsvars tālmetienos (6/33 – 11/35).

Ķekavas komandai Dāvis Klegeris guva 27 punktus (7 atl., 5 piesp.), Edgars Štelmahers 18, Eduards Avotiņš 15+8 atl.

Līvānu vienībai Dāvids Leopolds Ozoliņš guva 18 punktus un izcīnīja 13 bumbas, Raimonds Pabieža 18.

Otrā spēle otrdien, 7. martā, Ķekavā. Nepieciešamības gadījumā trešā spēle notiks piektdien, 10. martā.

“Kandava/Anzāģe” (R1) – Rīgas Tehniskā Universitāte (A8) 120:62 (33:13, 62:25, 92:43) un 81:66 (22:11, 43:33, 63:41). Sērijā 2:0

“Kandava/Anzāģe” pirmā iekļuvusi ceturtdaļfinālā, kur gaida sērijas “Līvāni” – “Ķekava” uzvarētājus.

Pirmajā spēlē uzvarētājiem Mārcis Saulītis guva 22 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Artūrs Grīnbergs 21+16 piespēles, Guntars Strāķis 16.

RTU vienībai Jurģis Engers guva 11 punktus.

Otrajā spēlē uzvarētājiem Mārcis Saulītis guva 30 punktus un izcīnīja 16 bumbas, Guntars Strāķis 13, Artūrs Grīnbergs 12.

RTU vienībai Jānis Pērkons guva 14 punktus, Jurģis Engers 12.

BK “Jelgava” (R2) – “VEF BA Valkā” (A7) 114:76 (26:20, 56:36, 85:61). Sērijā 1:0

Uzvarētājiem Kristaps Pļavnieks guva 22 punktus, Jānis Bērziņš 21, Armands Ginters 17.

Valkas komandai Daniels Minajevs guva 13 punktus.

Otrā spēle piektdien, 10. martā. Nepieciešamības gadījumā trešā spēle notiks svētdien, 12. martā.

OC “Limbaži” (A6) – BK “Saldus” (R3) 69:76 (21:22, 34:42, 55:53). Sērijā 0:1

Pēc komandu savstarpējās vienošanās pirmā spēle notika Limbažos. Mājiniekiem trešajā ceturtdaļā izdevās izrauties vadībā, tomēr pēdējā ceturtdaļā iniciatīva atkal piederēja “Saldus” komandai.

Uzvarētājiem Kaspars Baumanis guva 20 punktus, Roberts Smildzējs 14+10 atl., Jānis Dumburs 12.

Limbažniekiem Vents Veinbergs guva 18 punktus, Inguss Immers 17.

Otrā spēle otrdien, 7. martā Saldū. Nepieciešamības gadījumā trešā spēle notiks sestdien, 11. martā, Saldū.

BS “Ogre” (A5) – “Spars”/Ventspils Augstskola (R4) 80:90 (16:23, 29:41, 61:63). Sērijā 0:2

Mājinieki trešajā ceturtdaļā likvidēja ventspilnieku pārsvaru, tomēr pēdējās desmit minūtēs viesi nodrošināja uzvaru spēlē un sērijā. Ceturtdaļfinālā būs jāspēlē ar “Gulbenes Buki”/BJSS.

“Spars”/VeA komandai Toms Salnājs guva 24 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Jānis Zemels guva 24 punktus un izdarīja 7 rezultatīvas piespēles.

Ogrēniešiem Markuss Kudrjavcevs guva 25 punktus, Didzis Mališevs 20.

Pirmajā spēlē ventspilnieki uzvarēja ar 82:69 (28:20, 48:37, 61:52)

Uzvarētājiem Dāvis Ozers guva 22 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, Jānis Censonis 19, Toms Salnājs 16.

Ogres komandai Matīss Sīviņš guva 15 punktus.