Ramirent NBL pusfināls: Salaspils uzvar Gulbenē un finālsērijā spēlēs ar BK “Jelgava”

07.04.2024

Ramirent Nacionālās basketbola līgas pusfināla izšķirošajā mačā Salaspils Sporta skola Gulbenē pārspēja Austrumu grupas uzvarētājus “Gulbene Buki”/BJSS (80:68) un finālsērijā sacentīsies ar BK “Jelgava”, kas cīņā par 1. vietu piedalīsies jau trešo gadu pēc kārtas. Sērija ritēs līdz trim uzvarām, pirmā spēle notiks piektdien, 12. aprīlī. Par trešo vietu līdz divām uzvarām spēlēs “Gulbenes Buki”/BJSS – RSU/”VEF Rīga”.

“Gulbenes Buki”/BJSS (1. vieta Austrumos; 16-4) – Salaspils Sporta skola (3. vieta Austrumos; 15-5) 1:2

Pirmajā spēlē uzvarētāji noskaidrojās tikai pēdējā ceturtdaļā, ko labāk aizvadīja “Gulbenes Buki”/BJSS – 87:77 (17:25, 44:42, 65:65).

Gulbeniešiem Rolands Šulcs guva 24 punktus, Rihards Teirumnieks 18 (8 atl., 6 piespēles), Ingars Aizpurs 16. Salaspiliešiem Dāvis Klegeris guva 26 punktus (3p. 6/11), Jānis Antrops 12, Kristiāns Armanovs 11.

Otrajā spēlē 3. aprīlī Salaspilī mājinieki pirmajā puslaikā ieguva lielu pārsvaru (37:18 – 13. minūtē). Turpinājumā Gulbenes komanda pamazām to samazināja (34. minūtē 72:68), tomēr mājinieki vairāk panākt neļāva un galotni nospēlēja krietni veiksmīgāk – 84:72 (31:16, 50:38, 65:58).

Salaspils komandai Jānis Antrops guva 24 punktus (3p. 5/9), izcīnīja 9 bumbas un izdarīja 9 rezultatīvas piespēles, Dāvis Klegeris 17, Jānis Pozņaks 12+16 atl., Kristiāns Armanovs 10.

Gulbenes vienībai Jānis Engers guva 22 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Sandis Bēts 16, Rihards Teirumnieks 12.

Trešajā mačā Gulbenē 500 skatītāju klātbūtnē noteikumus diktēja viesi, pamazām palielinot pārsvaru. Gala rezultāts – 68:80 (13:19, 26:35, 41:60). Uzvarētājiem seši basketbolisti guva 10 līdz 14 punktus (visvairāk – 14 – Jānis Antrops). Gulbenes komandai Rihards Teirumnieks guva 20 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Jānis Enbgers 16+11 atl., Rolands Šulcs 16

BK “Jelgava” (1. vieta Rietumos; 15-3) – RSU/”VEF Rīga” (2. vieta Austrumos; 16-4) 2:0

Pirmajā spēlē trīs ceturtdaļas pārsvars bija jelgavniekiem, bet pēdējā viesi mazliet samazināja rezultāta starpību – 86:77 (25:18, 48:36, 65:47).

Uzvarētājiem Kristaps Pļavnieks guva 25 punktus un izdarīja 7 rezultatīvas piespēles, Andrejs Šeļakovs 17Armands Seņkāns 12. RSU/”VEF Rīga” vienībai Dāvis Matīss Žilde guva 24 punktus, Rihards Ozoliņš 19.

Otrajā spēlē 1. aprīlī līdz 32. minūtei neliels pārsvars lielākoties bija mājiniekiem RSU/”VEF Rīga” basketbolistiem, bet pēdējās astoņas minūtes krietni labāk aizvadīja “Jelgava”, trešo gadu pēc kārtas iekļūstot finālā. Gala iznākums – 62:71 (20:15, 32:28, 53:53). RSU vienībai Roberts Vēveris guva 15 punktus, Raivo Butirins 10. “Jelgava” labā Kristaps Pļavnieks guva 22 punktus, Armands Ginters 16+10 atl., Andrejs Šeļakovs 10.