Ramirent NBL pusfināls: pirmajās spēlēs uzvar “Kandava/Anzāģe” un BK “Jelgava”

31.03.2023

Ramirent Nacionālajā Basketbola līgā aizvadītas pirmās spēles pusfināla sērijās, kurā komandas cīnās  līdz divām uzvarām.

“Kandava/Anzāģe” (R1) – RSU/”VEF Rīga” (A2) 93:74 (28:16, 52:41, 75:60). Sērijā 1:0

Kandavnieki turpina uzvaru gājienu, RSU/”VEF Rīga” turpina tradīciju, izslēgšanas spēļu sērijas sākt ar zaudējumu. Astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā izdevās atspēlēties, kā būs pusfinālā?

Līdzvērtīga cīņa tikai pirmās piecas minūtes, pēc tam iniciatīva un pārsvars bija mājiniekiem.

“Kandava/Anzāģe” komandai Artūrs Grīnbergs guva 25 punktus un izdarīja 5 rezultatīvas piespēles, Mārcis Saulītis guva 23 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Guntars Strāķis 18, Arvis Savčenko 14+9 atl.

RSU/”VEF Rīga” vienībai Mārtiņš Krūmiņš guva 18 punktus, Nils Baumeisters 12, Pēters Salmiņš 10/

Otrā spēle otrdien, 4. aprīlī, plkst.19:30 Rimi Olimpiskajā centrā, nepieciešamības gadījumā trešā spēle piektdien, 7. aprīlī, Kandavā.

“Gulbenes Buki”/BJSS (1. vieta Austrumos) – BK “Jelgava” (R2) 69:79 (21:15, 35:41, 58:55). Sērijā 0:1

Gulbeniešiem pirmais zaudējums sezonā pēc 22 uzvaru sērijas.

Mājinieki, spēlējot bez Artūra Strēlnieka, labāk aizvadīja pirmo un trešo ceturtdaļu, jelgavnieki bija precīzāki otrajā un ceturtajā.

Uzvarētājiem seši spēlētāji guva no 10 līdz 14 punktiem. Visvairāk Kristaps Pļavnieks – 14 + 8 piespēles. Vēl Andris Justovičs, Uldis Feldmanis un Roberts Mednis pa 11, Edgars Krūmiņš 10+10 atl., Jānis Bērziņš 10.

Gulbeniešiem Jānis Antrops guva 22 punktus, Ingars Aizpuurs 20+11 atl.

Otrā spēle otrdien, 4. aprīlī, Jelgavā, trešā, nepieciešamības gadījumā – 8. aprīlī.