Visi jaunumi

Ramirent NBL | Rituāli, atmosfēra, labākie…

18.04.2024

Dalīties:

Ramirent Nacionālās basketbola līgas  komandas jau bauda brīvdienas un kaļ nākotnes plānus, Kādai 2023./2024. gadā bija debijas sezona, kādai bagāta ar vērtīgu pieredzi un pārdomām par sniegumu. Treneriem tā paliks atmiņā ar ievērojamu līgas līmeņa izaugsmi. Sezonas laikā bija grūti izcelt kādu pārliecinošu favorītu, daudzas komandas bija spēkos līdzvērtīgas – katra varēja uzvarēt katru.

Treneru aptaujā par sarežģītāko pretinieku atzīta komanda RSU/”VEF Rīga”, kas noslēgumā cīnās par 3. vietu. Tāpat par neērtiem pretiniekiem atzīta fināliste BK “Jelgava”, un pērnās sezonas čempioni “Kandava/Anzāģe”.

Šogad pārsteidza līgas jaunpienācēja Salaspils sporta skolas komanda (treneris Valdis Razumovskis; sezonas bilance 21-7). Kolēģi salaspiliešu treneri izvirzījuši sezonas labākā trenera godam un Salaspils nosaukta kā vieta, kur spēļu laikā bijusi viena no labākajām atmosfērām. Par to, lai būtu patīkami spēlēt ne tikai savējiem, bet arī pretiniekiem, mājas spēlēs īpaši rūpējās arī BK “Saldus” un “Kandava/Anzāģe”. Protams, jāuzteic ikvienas komandas atbalstītāji, kas dzen savas komandas uz priekšu un neļauj atslābt.

Ikvienam trenerim ir savs rokraksts un pieeja spēlētājiem, bet par šosezon kolorītākajiem treneriem kolēģi izvirzījuši Andi Cīruli (OC “Limbaži”), Edgaru Buiķi (BK “Saldus”) un Raimondu Gabrānu (“Gulbenes Buki”/BJSS). Šie trīs kolorītie kungi arī tiesnešiem nekad neļauj atslābt.

Par sezonas labāko spēlētāju treneri izvirza Salaspils Sporta skolas uzbrucēju Jāni Antropu, kurš atzīts arī par labāko pēdējo sekunžu spēlētāju. Antrops šajā sezonā laukumā vidēji pavadīja 26 minūtes, kuru laikā vidēji guva 13,5 punktus. Treneru topā ir arī BK “Līvāni”/BJSS uzbrucējs Renārs Magone. Uz MVP titulu nominēts arī BK “Jelgava” saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks.

Atklājums šajā sezonā bija Bertānu Valmieras basketbola skolas 19 gadus jaunais spēlētājs Artūrs Kazāks. Uzbrūkošais aizsargs sezonā laukumā devās 20 spēlēs, kurās vidēji guva 15,5 punktus. Perspektīvo spēlētāju topā Kazākam pievienojas arī “Gulbenes Buki”/BJSS aizsargs astoņpadsmit gadus vecais Rolands Šulcs, kurš šosezon laukumā devies 28 spēlēs, vidēji laukumā pavadījis gandrīz 31 minūti, vidēji spēlē guvis 13,68 punktus un vidēji katrā spēlē sakrājot effektivitātes rādītāju 12,7.

Sezonai esot finiša taisnē, paldies arī ikvienam tiesnesim par viņa ieguldīto, lai spēles neizietu ārpus rāmjiem.

Un te ieskats komandu pirmsspēles rituālos, kuros iespējams gūt iedvesmu, lai nākamajā sezonā komandas līmeni paceltu augstāk:
–       Neaizmirsti parunāties ar groza stīpu;
–       Palūdzies;
–       Iesildoties veic augstus lēcienus ar lecamauklu;
–       Iedzer kādu dzērienu enerģijai un uzkod banānu;
–       Ja ikdienā nēsā gredzenu, tad uz spēli ieliec to zeķē;
–       Kāds iesaka neēst, bet ja tomēr nevari spēlēt ar tukšu vēderu, paēd pirms spēles pusdienas vietējā kebabnīcā;
–       Protams, neaizmirsti par košļājamās gumijas lietošanu, runā, ka tas palīdz noņemt stresu.

*uztvert ar humoru

Un dažas treneru un komandu kapteiņu motivācijas frāzes, kas komandu pārslēdz “nākamajā ātrumā”:
·      Pierādiet sev, ka gribat un varat uzvarēt katru mazo divcīņu ar pretinieku;
·      Spēks ir ragos!
·      Aiziet, vīri, aiziet!
·      Nekad nepadoties!
·      “Viskijs”
·      Ejam kaulā!
·      Labākais uzbrukums sākas no aizsardzības!
·      Izbaudām spēli, izbaudām ”basīti”
·      Veči, līdz galam, atpūtīsimies pēc tam Baltajā Mājā! (Kafejnīca Limbažos)

Kristaps Pļavnieks (BK “Jelgava”)

 

Valdis Razumovskis (Salaspils Sporta skola)