Visi jaunumi

Ramirent NBL: uzvarētāju kauss “Jelgavai”, bronza – kandavniekiem

29.07.2022

Dalīties:

Otrdien, 10. maijā, Ramirent Nacionālās līgas trešajā finālspēlē BK “Jelgava” vēlreiz pārspēja BK “Jēkabpils” – 96:85 (24:23, 47:39, 69:60), sērijā uzvarot ar 3:0. Izšķirošajā trešajā spēlē pagarinājumā bronzu izcīnīja “Kandava/Anzāģe”, kas pārspēja “Gulbenes Buki”/BJSS (96:84 pagarinājumā).

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgā cīņa, bet turpinājumā izpaudās jelgavnieku pārsvars. Īpaši tālmetienos (15/39 – 7/20). Jēkabpilieši bija jaudīgāki soda laukumā (punkti 26-48, atlēkušās bumbas 31-43), tomēr ar to nepietika.

Jelgavniekiem Kristaps Pļavnieks guva 23 punktus un izdarīja 7 rezultatīvas piespēles, Armands Ginters 22 (8 atl.), Uldis Feldmanis 20, Mārtiņš Šteinbergs 15, Armands Seņkāns 13+7.

“Jēkabpilij” Jurijs Aleksejevs 18+8 atl, Mikus Sokolovs 14, Mārtiņš Vīņauds 14

Pirmajās divās spēlēs jelgavnieki uzvarēja ar 103:82 un 81:63.

Par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīts Kristaps Pļavnieks (BK “Jelgava”). Zvaigžņu piecniekā iekļauti Kristaps Pļavnieks (BK “Jelgava”), Guntars Strāķis (“Kandava/Anzāģe”), Ingars Aizpurs (“Gulbenes Buki/BJSS”), Jurijs Aleksejevs (BK “Jēkabpils” un Mārcis Saulītis (“Kandava/Anzāģe”). Balva “Sezonas darbs ar līdzjutējiem” piešķirta BK “Saldus”.

Jelgavas komanda iepriekš divas  reizes uzvarējusi LBL2 turnīrā (2008. un 2017. gadā), 2019. gada sezonā finišēja 3. vietā, bet 2020. gada sezonā, kad izslēgšanas turnīrs netika izspēlēts, finišēja pirmajā vietā Rietumu grupā. Par trīskārtēju LBL2 čempionu kļuva Andris Justovičs un Edgars Krūmiņš, bet 2017. gadā titula izcīnīšanā piedalījās arī Jānis Bērziņš, Kaspars Neimanis un pašreizējais komandas galvenais treneris Gatis Justovičs. Savukārt Mārtiņš Šteinbergs 2018. gadā kļuva par čempionu BK “Ķekava” sastāvā.

Izšķirošajā bronzas sērijas spēlē “Kandava/Anzāģe” pagarinājumā salauza “Gulbenes Buki”/BJSS pretestību – 96:84 (23:23, 45:37, 65:59, 80:80), sērijā uzvarot ar 2:1. Mājiniekiem bija pārsvars visa mača garumā, tomēr trīs minūtes pirms beigām gulbenieši izrāvās priekšā (74:75) un pēdējā minūtē no 80:76 panāca 80:80. Tomēr izšķirošajām piecām minūtēm bez Artūra Strēlnieka spēlējošajiem viesiem spēka vairs nepietika.

Uzvarētājiem liels pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (50-35).

Kandavniekiem Mārcis Saulītis guva 28 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Guntars Strāķis 23+9 atl., Arvis Savčenko 15+13 atl., Kristaps Gotfrīds 12.

Gulbenes komandai Ingars Aizpurs guva 21 punktu, Rihards Bērziņš 18, Rainers Ļisicins 14.