Visi jaunumi

Renārs Magone: “Līvānu komandas spēlētāja kaklā jebkura medaļa izskatītos skaisti”

22.01.2024

Dalīties:

Piektdien, 19. janvārī, Līvānu komandas uzbrucējam Renāram Magonem pasniegta Ramirent Nacionālās basketbola līgas sezonas trešā mēneša labākā spēlētāja balva. Spēlētājs palīdzējis komandai uzvarēt trijās no četrām spēlēm, vidēji katrā gūstot 25,5 punktus, izcīnot 15 atlēkušās bumbas, izprovocējot 6 piezīmes un sakrājot vidējo efektivitātes koeficientu 31.

Iepriekš pārstāvēji Ogres komandu, šogad spēlē basketbola klubā “Līvāni”/BJSS.  Kādas sajūtas jaunajā komandā?

Labas. No Ogres gan tālu neesmu aizbēdzis, Līvānu komandā ir 6 ogrēnieši. Kopumā grūti salīdzināt augstākās līgas komandu ar nacionālās līgas komandu. Augstākajā līgā tu ar komandas biedriem esi kopā diendienā un par viņiem zini visu, katru kustību. Šeit, nacionālajā līgā, mēs esam kopā tikai spēlēs un reti satiekamies arī kādā treniņā.

Kas ir tava lielākā motivācija spēlēt basketbolu?
 
Motivācija nav tālu jāmeklē – basketbols ir mana sirds lieta. Dodoties laukumā, tā rodas pati no sevis. Basketbolu spēlēju jau no bērnu kājas. Tas manā dzīvē ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu, tas ir kā ēst. Papildus uz priekšu dzen ir azarts, aizrautība, konkurence, vēlme būt labākajam un pierādīt to.

Kādas īpašības ir nepieciešamas basketbolistam?

Īsi – neatlaidība, režīms, mentālā noturība.

Kāds ir tavs ikdienas režīms un kā izdodas apvienot ar komandas treniņiem?

Režīms man ir pavisam vienkāršs, kā ikvienam strādājošam cilvēkam: darbs un mājas dzīve. Ar treniņiem apvienot diezgan grūti. Mūsu komanda bāzējas Līvānos, bet lielākā daļa spēlētāju dzīvo Rīgā un Ogrē. Katrs ir pieaudzis cilvēks un katram ir savas darīšanas. Sapulcēt spēlētājus, kas dzīvo un darbojas 150 km rādiusā, uz treniņiem ir diezgan sarežģīti. Mums labākais treniņš ir spēle.

Komandas mērķis šosezon?

Mērķiem ir jābūt sasniedzamiem,. Pirmais, noteikti ir tikt izslēgšanas spēles un tālāk mērķis ir pārvarēt katru nākamo kārtu. Galvā vienmēr tēmē uz čempiona titulu, bet Līvānu komandas spēlētāju kaklos jebkura medaļa izskatītos skaisti.

Kura komanda, tavuprāt, kļūs par Ramirent NBL čempionu?

Pagājušajā gadā bija diezgan labi iezīmējušies līderi un bija skaidrs, kas varētu cīnīties par čempiona titulu, bet šogad ir nedaudz citādāk. Līgā komandu spēka samēri ir nedaudz izlīdzinājušies. Visi var uzvarēt visus, kā arī var zaudēt nosacīti vājākajām komandām. Jāņem vērā arī traumu risks. Komandās nav tik daudz spēlētāju, lai katrs katru varētu aizstāt. Tas arī var ietekmēt kādas komandas virzību uz čempiona titulu. Taču kopumā regulārā sezona jau ir parādījušās pazīmes, kas varētu būt tuvāk čempionu kausam.