Visi jaunumi

Vents Veinbergs: “Basketbola spēlēšanai papildus motivācija nav jāmeklē!”

09.11.2023

Dalīties:

“OC Limbaži” komandas aizsargs Vents Veinbergs atzīts par Ramirent Nacionālās basketbola līgas sezonas pirmā mēneša Oktobra spēlētāju.

Labs sezonas sākums pašam un komandai – sezonai gatavojāties īpaši?

Kā jau amatieru basketbola komandai ierasts, nekādas kopīgas vasaras treniņnometnes mums nebija. Komanda kopā sanāca aptuveni mēnesi pirms sezonas sākuma, taču šogad pirms sezonas paspējām aizvadīt četras pārbaudes spēles, kas noteikti palīdzēja izvairīties no “tukšām” spēlēm sezonas ievadā. Bijām nedaudz gatavāki pirmajai spēlē, nekā citus gadus. Pats, kā jau ierasts, visu cauru gadu cenšos sevi uzturēt formā. Iepriekšējās sezonās mani ik pa laikam vajāja mikrotraumas, tāpēc pirms sezonas sākuma man bija ļoti svarīgi sakārtot sevi par 100%. Arī amatieru basketbolā ir daudz patīkamāk skriet pa laukumu, kad nekas nesāp.

Kas motivē spēlēt basketbolu?

Basketbols jau kopš 1. klases ir bijis ļoti svarīga mana dzīves daļa. Bija dzīves posms, kad mans mērķis bija kļūt par profesionālu basketbolistu, bet tagad galvenais ir ķert prieku no spēlēšanas, būšanas komandā, komandas pasākumiem un citām lietām, ko dod basketbola spēlēšana. Tāpēc papildus motivācija nav jāmeklē. Man patīk sacensties un, ja vien veselība ļaus, būšu viens no tiem, kas spēlēs arī Maksibasketbola līgās.

Ar ko nodarbojies ārpus laukuma?

Man patīk teikt, ka strādāju divos darbos. Nu jau gandrīz 4 gadus strādāju globālā elektronikas ražošanas uzņēmumā “Brother Nordic”, kur esmu Tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs un rūpējos par šī ražotāja biznesa izaugsmi šajā reģionā. Un esmu klātesosšs pilna laika Vīrs savai Sievai un Tēvs, mūsu Dēliem (vecākajam trīs gadi, jaunākajam  trīs mēneši), ar visu, ko tas sevī ietver. Tā ka mana ikdiena ir diezgan piepildīta arī bez basketbola.

Kāds ir tavs nedēļas treniņu režīms? Kā izdodas savienot ar darbu?

Savā ikdienā režīmam pievēršu lielu uzmanību. Ne tikai treniņiem, bet arī miegam un uzturam. Darbadienās trenējos gandrīz katru dienu un daru to pulksten septiņos no rīta, kamēr vēl nav sācies darbs. Dažkārt trenējos pat divreiz dienā. Lai to darītu, nav jāmeklē nekāda papildus motivācija, vienkārši jau gadiem prioritizēju šo ļoti augstu un saglabāju disciplīnu. Galvenais treniņu mērķis ir vispārējā fiziskā sagatavotība, tādēļ papildus basketbola treniņiem un spēlēm 3-4 reizes nedēļā apmeklēju trenažieru zāli, nodarbojos ar boksu. Vasarā lielu daļa laika paņem arī pludmales volejbola, tenisa un futbola spēlēšana.

Limbažu komandas galvenais mērķis šosezon?

Komandai šī ir 11. sezona Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā un lielākajā daļā pats esmu to pārstāvējis.  Līdz šim tikai vienu reizi ir izdevies iekļūt TOP4, un tomēr palikām bez medaļām. Pašas galvenās spēles norisinās pavasarī, un, pie nosacījuma, ka visi esam veseli, mūsu mērķis ir iekļūšana pusfinālā. Ja tiekam tik tālu, tad viss ir iespējams.

Kas kļūs par Ramirent NBL čempionu?

Iepriekšējos gados jau sezonas sākumā iezīmējās izteikti favorīti – Kandava, Jelgava, Gulbene, iepriekš arī Jēkabpils –, kuri bieži vienīgos zaudējumus sezonas laikā cieta tikai spēlēs savā starpā, tad šogad tādu izteiktu favorītu nav. Minētās komandas jau sezonas sākumā ir piedzīvojuši zaudējumus, pagaidām tādu nav tikai Saldus vienībai, kas jau ir pieveikusi abus pagājušā gada finālistus Kandavu un Jelgavu. Iepriekšējās divās sezonās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā tikāmies tieši ar BK “Saldus”, uzvaras dalot uz pusēm. Šogad nesūdzētos par atkārtotu dueli, šoreiz finālā. Un tad lai uzvar labākais!